Cechy charakterystyczne
Trwale elastyczna, jednoskładnikowa poliuretanowa masa przeznaczona do uszczelniania i wypełniania spoin. Ze względu na dobrą przyczepność, elastyczność i zdolność do przenoszenia odkształceń wytrzymuje duże obciążenia. Związana masa jest odporna na starzenie się i działanie czynników atmosferycznych, również odporna na przejściowe działanie kwasów i ługów. Zachowuje elastyczność w zakresie temperatur wynoszących -30°C do +80°C. Cechuje się dobrą przyczepnością do betonu, cementu, włóknocementu, betonu porowatego, ceramiki, metalu, drewna, kamienia sztucznego i naturalnego (za wyjątkiem łupku, marmuru).
- Trwale elastyczny,
- Gazoszczelny,
- Łatwy w aplikacji,
- Do spoin pionowych i poziomych.
Zastosowanie
Do wykonywania uszczelnień i wypełnień spoin i dylatacji między budynkami, w stropach, w okładzinach ceramicznych (balkony, tarasy, elewacje, posadzki przemysłowe, budynki użyteczności publicznej, itp.) w posadzkach przemysłowych (np. magazyny, hale produkcyjne, przemysł spożywczy) oraz na powierzchniach poddanych obciążeniu ruchem pieszym i kołowym (np. parkingi).
Do wypełnień i uszczelnień dylatacji w obiektach przemysłowych, pracach przy wykończeniach pokryć dachowych. Masę stosuje się także w przemyśle maszynowym, lotniczym, samochodowym, kolejowym i budownictwie okrętowym.
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Boki szczeliny muszą być czyste, suche, wolne od resztek tynku, farby, rdzy, oleju, wosku, tłuszczu, bitumu, kurzu. Wszelkie zanieczyszczenia zmniejszające przyczepność należy usunąć np. szczotkami drucianymi lub poprzez piaskowanie. W przypadku wątpliwości, co do przyczepności należy wykonać próbę. Ewentualne uszkodzenia krawędzi szczeliny naprawić np. zaprawami PCC lub innymi materiałami, biorąc pod uwagę przy doborze technologii naprawy obciążenia mechaniczne i chemiczne, głębokość ubytków, parametry wytrzymałościowe podłoża.
PRZYGOTOWANIE PRODUKTU
Materiał jest gotowy do użycia, opakowanie należy umieścić w ręcznym lub pneumatycznym wyciskaczu.
WARUNKI PODCZAS STOSOWANIA I WIĄZANIA
Temperatura aplikacji: od +50 C do +350 C. weber.tec PU K 25 utwardza się wskutek wilgoci absorbowanej z powietrza, stąd wykonywanie uszczelnień w warunkach braku dostępu powietrza nie powinno być prowadzone.
WSKAZÓWKI WYKONAWCZE
Krawędzie zabezpieczyć np. taśmą malarską. Masa może przylegać tylko do obu ścianek bocznych szczeliny, dlatego w szczelinie należy umieścić sznur dylatacyjny o średnicy większej o ok. 20% od jej szerokości.
weber.tec PU K 25 wprowadzać w szczelinę za pomocą ręcznego lub pneumatycznego wyciskacza i usunąć taśmę zabezpieczającą krawędzie szczeliny (przed związaniem preparatu). Nie wolno dopuścić do powstawania pęcherzy przy brzegach szczeliny, ani w środku nakładanej masy.